Program v listopadu

S Českokrumlovským rozvojovým fondem připravujeme podklady pro vytvoření projektové dokumentace, která bude základem pro rekonstrukci budovy. Zároveň jsme domluveni, že budovu využijeme velmi omezeně i ve stavu, v jakém je. Během září v Prádelně proběhlo hned několik akcí. Program vyvrcholil sousedskou slavností. Během listopadu se připojujeme k celoměstským oslavám a programu 30 let po Sametu.

15. – 17. listopadu | 30 let po Sametu

Během celoměstských oslav 30. výročí pádu komunistického režimu vás zveme do Prádelny hned na několik akcí, které připravujeme ve spolupráci s městem a ČKRF.

Proběhlé akce

pátek 1. listopadu od 18:00 | Snow Film Fest

Zažij dobrodružství na plátně tvého kina!

Každý rok od října do prosince přináší Snow Film Fest do více než 200 českých a slovenských měst ty nejlepší zimní cestovatelské a sportovní filmy z celého světa i z domácí produkce. 📽 Vstupné dobrovolné.

Po loňské pauze jsme letos zpět! Již tradičně outdoorový filmový festival Snow Film Fest plný ledu a sněhu v Českém Krumlově. Těšit se můžete na celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, snowboardingu, snow-kitingu a dalších zimních radovánkách.

Kávu, teplé nápoje a spoustu dalších dobrých nápojů nám zajistí skvělá Katarina a její úžasná Pražírna kávy Ideál 👍🏻 ☕️🥤

Promítané filmy

14., 15., 21., 22., 28. a 29. září | výstava Rozhraní v Prádelně

Architektonické návrhy pro Český Krumlov studentů Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze z Ateliéru architektury IV na téma R O Z H R A N Í.

Otevřeno každou sobotu a neděli od 14. do 29. září od 14 hodin 19 hodin.

Český Krumlov – vztah okraje a centra. Rozhraní jakožto prostor pro konflikt, tvůrčí kvas nebo smíření. Historický střed je definován, rozhodujícím nakonec může být život na okraji, důležité je propojení středu s okrajem.

Zveme vás na vernisáž v sobotu 14. září v 15 hodin

Formou krátké přednášky Vám studenti nad modely a obrazy přednesou jejich pohled na město, chápání jeho problémů a svůj návrh přístupu k řešení. Městská tržnice, zóna Ambit, hotel Vyšehrad, plovárna, Sokolovna, parkovací dům, dům na náměstí…

sobota 14. září | Letňák v Prádelně, 17:00

Kolektiv Letňáku v kině rozšiřuje působiště a promítne v prádelně dva filmy: dokumentární Volání divočiny a experimentální JOG FILM krumlovského umělce Petra Dočkala. Ještě před tím zahraje S.P.O.K.

17:00 > 20:00 | S.P.O.K.

20:00 > 21:00 | Volání divočiny
„Já nejím čokoládu kupovanou, protože mi nechutná. Ukradená je taková lepší. Všechno kradený je lepší,“ vysvětluje režisérce filmu dvanáctiletý Michal. Rád se potuluje po ulici i s mladším bratrem Karlem. Za sebou už mají pěknou řádku průšvihů. „Vedu je k samostatnosti a aby si od nikoho nenechali nic líbit,“ vysvětluje základ jejich výchovy matka.Ve městě ale mají pověst grázlů. V příběhu chlapců se filmařka stává jakýmsi pevným bodem. Díky vzájemné důvěře se dozvídá, jak děti svět prožívají a interpretují. Malí gangsteři, z jejichž očí kouká bystrost, dosud mnoho šancí rozvíjet to dobré v sobě nedostali.

21:00 > 22:00 | JOG film
60 minut dlouhý akční/performance film vybudovaný na scénáři univerzálního mýtu tak, jak jej popisuje Joseph Cambell. Drakem je v tomhle příběhu kapitalistická bestie – velkoměsto a princeznou Spiritualita, kterou se ale hrdinovi nedaří osvobodit. Jako ve většině mýtů, ani tady nás nečeká šťastný konec, alespoň si můžeme vychutnat humor, který toto fatální selhání provází.

sobota 21. září | Sousedská slavnost v Prádelně

od 14 do 20 hodin

Sousedská slavnost je největší akcí v Prádelně a bude taková, jakou si ji uděláme – my spolek, i my občané. Tedy i na vás záleží její náplň.

Program:

14:30-16:00 virtuální realita
14:30-15:30 kurz analogového focení, možno přinést vlastní fotoaparát na film, několik bude k zapůjčení
15:30 a 17:30 – prohlídka celého domu pro veřejnost, sraz před vchodem
16:00-16:30 autorské čtení: Dominika Sládková-Paštéková, Magdalena Sládková, Maxmilián Sládek: Macovo dobrodružství
17:00-18:00 vyvolávání fotek
18:00-18:30 autorské čtení: Pavel Kučera alias Kúča a čtení z nové knihy Rozhovory pro magory
19:30 projekce oskenovaných fotek z kurzu focení

Po celou dobu:

  • výstava Ateliéru architektury A4 Vysoké školy uměleckoprůmyslové – Rozhraní aneb Návrhy pro Krumlov
  • DJ Martina Bodláková
  • pingpongový stůl (v případě pěkného počasí před Prádelnou)
  • bleší trh a knihovna k rozebrání – zaštiťuje Vlaďka Šmejkalová, Violka Tokárová, Jarka Dominová
  • koutek s aktualizací aplikace a mapy USE-IT pro Krumlov a kreslení pocitových map města
  • koutek pro děti – koberec, hračky, pastelky, papíry na kreslení
  • barefoot boty

občerstvení: mošt, sud s pivem, hummus, něco sladkého pečeného, káva Masná 130, gril Vojty Troupa, bílé víno stánek s bábovkama (výtěžek půjde na SOS Animal)

Těšíme se na vás. 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *