Kulturní centrum Prádelna, z. s.
Linecká 41, Plešivec, 381 01 Český Krumlov

 

About the Prádelna in English.

Datum

04 - 16 Zář 2022
Expired!

Čas

13:00 - 18:00

Vtáčkovia, vrci a blázni | výstava

Autorky jsou propojeny střední školou uměleckého průmyslu v Bratislavě, kde působily letech 1981-1985 v ateliéru keramiky. Východiskem pro všechny tři je práce s hlínou, ale na současné výstavě budou prezentovat artefakty v celé šíři materiálů, od papírmaše, přes textil až k porcelánu.

Tématem jsou tři světy, autonomní prostředí, která se jenom lehce prolínají a někde doplňují. Hranice území ale není potřeba vytyčovat.

Vystudovala SŠUP v Bratislavě, později VŠUP v Praze v ateliéru keramiky a věnuje se volné tvorbě i užitému umění, tvorbě porcelánu a textilu. Vystavuje doma i v zahraničí.

Daniela Kosová Šuteková

Vstudovala SŠUP v Bratislavě, pak DAMU v Praze na katedře loutkového divadla. Podílela se na několika pořadech pro Slovenskou televizi, spolupracovala na scénických řešeních pro divadla a věnuje se volné tvorbě v oblasti 3D objektů z papírmaše a textilu technikou artexu.

Zuzana Mojžišová Cigánová

Vystudovala SŠUP v Bratislavě, VŠUP v Praze v ateliéru Alternativních technik, také na Ecole des beaux arts  Le Havre ve Francii a na Univerzitě technicko-humanitní Kazimíra Pulaskieho v Radomi v Polsku. Věnuje se volné tvorbě v oblasti keramiky, textilu a animovaného filmu.

Dominika Sládková Paštéková v

Akce byla finančně podpořena z Programu podpory města Český Krumlov.

 

Událost je ukončena.

0 komentářů