Toalety jsou před dokončením, Prádelna od července otevírá!

Publikoval(a) Prádelna dne

Během covidového období jsme nezaháleli. Náš společný projekt jsme přepracovali a úspěšně jej prezentovali na radě města 19. dubna 2021. Prádelnu budeme mít od července v pronájmu a bude otevřená nápadům jednotlivců, spolků či institucí – všem. Ještě je před námi hodně práce, Prádelnu bude třeba společnými silami zabydlet a zútulnit.

V nejbližších dnech bychom měli s majitelem objektu uzavřít smlouvu o pronájmu.

Prádelna dostane toalety (aktuální foto z budování), už dostala sklo na zasklení oken (pěkně jsme si mákli během stěhování tabulí, ještě je bude třeba nařezat…)

Výsledky jednání s městem a ČKRF jednání jsou následující:

  • Fond se zavázal do konce června 2021 zajistit v Prádelně vybudování sociálního zařízení a provedení základních úprav jako připojení na vodu, odpady a elektřinu do výše 200 000 korun.
  • V následujících letech bude třeba do budovy investovat další prostředky a postupně, krok za krokem ji opravovat a otevírat. Provoz po provedení základních úprav může ukázat praktickou cestu k naplnění představ.
  • Představitelé města na jednání deklarovali podporu myšlenky Prádelny a ocenili kvalitu připravených podkladů.

Plány v následujících měsících

Naší základní ideou pro toto léto je umožnit užívání Prádelny jako klidové zóny, kam místní i návštěvníci Krumlova rádi zavítají přes den třeba se svými dětmi, pro které prostor Prádelny nabízí rozmanité možnosti využití a aktivit, a večery naopak oživit nějakou zajímavou akcí. Prostor chceme otevřít především vašim nápadům.

Myšlenka Prádelny jako platformy

Prádelna má být otevřenou platformou pro seberealizaci místních, kteří zde mohou uspořádat něco pro ostatní. 

Záměr znovu otevřít Prádelnu veřejnosti a dát lidem příležitost spoluvytvářet náplň i podobu letního programu přináší do veřejného prostoru v Krumlově v této době naprosto jedinečnou možnost sdílení, které žádný jiný prostor ve městě nesplňuje.

Je tady spousta kreativních a talentovaných lidí, různých spolků a institucí, kteří mají zájem na programu spolupracovat a my jim to chceme umožnit. To byl také jeden z důvodů pro založení spolku Prádelna – stát se koordinátorem programu který vznikne společnými silami. Dáváme dohromady program od června do září. Uspořádat něco pro ostatní může každý. Je něco, co byste chtěli v Prádelně vytvořit?  Napište nám své nápady, chceme s vámi spolupracovat. Přejeme si, aby program byl naším společným dílem. Všechny nápady jsou vítány!  Dejte nám o sobě vědět! 

Kategorie: Aktualitykronika