Prádelna po zimě opět ožívá

Publikoval(a) Prádelna dne

Za prvních 10 měsíců Prádelna v Hradební hostila více než 50 akcí (pravidelné filmové projekce, debaty, výstavy, workshopy, koncerty, komunitní setkání a brigády) a stala se místem pro trávení volného času. Spolek Prádelna funguje především jako koordinátor programu, který tu můžete každý uspořádat. Moc děkujeme všem podporovatelům, ať už z řad podniků (bylo jich téměř 30), nebo jednotlivců. Díky nadšení dobrovolníků prostor funguje.

Co se podařilo?

Poté, co ČKRF v prostoru vybudoval toalety, jsme v červenci otevřeli a nápady na akce se začaly hrnout. Zároveň probíhala postupná rekonstrukce. Byla to velká výzva. Díky podpoře nadace VIA a Nadace České spořitelny se podařilo koupit materiál na společné brigády, ozvučení, osvětlení, materiál na stoly či závěsy na odhlučnění. Společně s vámi jsme opravili okna a vyměnili poškozené tabulky. Zavedli jsme veřejně přístupný Wi-Fi hotspot. Desítky nadšenců tu odpracovali stovky hodin práce.

Zimní pauzu, kdy se musela vypustit voda, jsme využili k dalším opravám. Během jara jsme spustili nový web pradelnazije.cz a dokončili kompletně novou elektroinstalaci a osvětlení. Z velké části se podařilo omítnout a nahodit poškozené omítky v sále a začali jsme s opravou stropu. V crowdfundingu se podařilo vybrat na nový projektor. Všem moc děkujeme! I během zimy se rada spolku pravidelně scházela.

Otevíráme po zimě

Prádelna se stala azylem, kde se stále něco děje, a to nejen pro místní. Není přesně definovaná vnitřním vybavením a nemá jasně definované určení. Umožňuje být flexibilní a otevřená a přizpůsobit se měnící se poptávce. I letos bude mít otevřeno, i když zatím jen nárazově, tak se zastavte. Letní sezona bude stát za to! Aktuální dění můžete sledovat na webu www.pradelnazije.cz, facebooku či instagramu. V centru pro místní vzniklo místo, kde můžeme zažít něco autentického mimo dění turistického průmyslu. Krumlovská Prádelna bude taková, jakou si ji společně uděláme. 

Pokud máte nějaký nápad a chtěli byste v Prádelně v nadcházejících měsících něco uspořádat, dejte nám vědět co nejdříve. S předstihem jde lépe plánovat. Budeme také moc rádi za vaši pomoc s pořádáním akcí během následujících měsíců. Pokud máte chuť získat nové zkušenosti a zapojit se, jste vítáni. Ještě jednou děkujeme všem podporovatelům a dobrovolníkům a těšíme se na vás! 

Kategorie: kronikaProběhlo