Kulturní centrum Prádelna, z. s.
Linecká 41, Plešivec, 381 01 Český Krumlov

 

About the Prádelna in English.

Datum

05 Srp 2023
Expired!

Čas

20:00 - 23:00

Ida the Young + Marcel Gidote’s Holy Crab | koncert

V sobotu 5. srpna přijedou do krumlovské Prádelny plzeňské kapely Ida the Young a Marcel Gidote’s Holy Crab. Indie folkoví Ida the Young se s psychedelickou jazzovou smrští „krabích hochů“ skvěle doplňují, a v Prádelně se tedy můžeme těšit na dramaturgicky velmi zajímavý večer.

Obě kapely letos vydaly novinky – Ida the Young své debutové EP Strange Shaped Flowers, Marcel Gidote’s Holy Crab své druhé LP Farm Alarm, ve spolupráci se zpěvačkou Iris Hobson-Mazur, která si v klipu k písni Geese Breeze zahrála hlavní roli a postarala se rovněž o vizuální identitu nové krabí desky.

Ida the Young

indie / folk

Ida the Young vyniká intimním a přímočarým projevem zpěvačky Iris Hobson-Mazur, která do projektu vkládá kromě svého unikátního hlasového projevu i podmanivé texty. Ty barvitě doprovází na akustickou kytaru Marek Koliha, který se opírá o rytmiku Filipa Simona (mj. spoluhráče z kapely China Soup). 

V roce 2023 vydala Ida the Young svoje debutové EP s názvem Strange Shaped Flowers. Za projektem, který vznikl v Plzni, původně stálo duo Iris Hobson-Mazur (zpěv) a Marek Koliha (kytara), které později svým doprovodem obohatil Filip Simon (bicí). Nové EP tvoří skladby Mr. Pie, Weeping Town, Red a Roosevelt Street. Za zvukem stojí Pavel Kielberger a cover art ztvárnil Ondřej Čejka. 

Kapela se na scéně pohybuje od roku 2021, od té doby se zakládajícím členům vedle rozšiřujícího se seznamu odehraných koncertů nahromadil také tvůrčí materiál. Ještě v roce 2021 Ida the Young vydala první dvě písně – He Left at Dawn a Long Jesse, na které letos oficiálním debutem navazuje dalšími čtyřmi.

Marcel Gidote’s Holy Crab

psychedelic rock / jazz

Marcel Gidote’s Holy Crab je plzeňská pětičlenná psychedelická formace, která naplno funguje od začátku roku 2019. „Krabí hoši“ ve své tvorbě balancují mezi psychedelickým rockem a jazzem, který obohacují dynamickými přechody mezi dalšími žánry. Na konci března roku 2023 vydala kapela své druhé LP s názvem Farm Alarm. Na něm se krabí hoši situovali do prostředí nefunkční farmy, kterou prošpikovali alegorií svých životů a hrozivou budoucností naší planety.

V roce 2020 MGHC debutovali u nezávislého labelu Polí5 svou prvotinu – profilické EP s názvem Bay Of Roots. V roce 2021 vydali svou první dlouhohrající desku s názvem Humidity Breaking Limits, kde se od klidnějšího zvuku z prvního EP přesunuli k ambicióznějšímu a rovněž i tvrdšímu projevu, který rozvíjí dál. Od minulého roku koncertuje kapela krom našich končin i v zahraničí. Složení je následující – Jan Bukovjan (saxofon, flétna, kytara a zpěv), Viktor Eberle (klávesy a zpěv), Matěj Šolc (bicí), Marek Sobota (basa) a Ondřej Vávra (kytara a zpěv).

V roce 2020 vydala u nezávislého labelu Polí5 svou prvotinu – profilické EP s názvem Bay Of Roots. V roce 2021 vydali svou první dlouhohrající desku s názvem Humidity Breaking Limits, kde se od klidnějšího zvuku z prvního EP přesunuli k ambicióznějšímu a rovněž i tvrdšímu projevu. Kapela se za krátkou dobu dostala do popředí české psychedelické scény a předskakovala i několika zahraničním jménům jako Acid Mothers Temple (JAP) či Lumerians (USA). Zároveň si MGHC zahráli na festivalech jako Stonesmoker, Podtvrzí nebo Propadák či několikrát v rámci projektu Mladí ladí jazz. V roce 2021 pak kapela natočila živý záznam v tvůrčích prostorech Moving Station v Plzni.

Vstupné dobrovolné

Příspěvkem podpoříte kapely i neziskový provoz a zvelebování Prádelny.

Vstup na vlastní nebezpečí

Upozorňujeme, že vstup do Prádelny je možný pouze na vlastní nebezpečí. Děkujeme za pochopení. 

Podpoř neziskový provoz Prádelny

Prádelna funguje neziskově jen díky nadšení dobrovolníků a dobrovolnic a vaší podpoře.

 

Událost je ukončena.

0 komentářů