Kulturní centrum Prádelna, z. s.
Linecká 41, Plešivec, 381 01 Český Krumlov

 

About the Prádelna in English.

Datum

06 Srp 2023
Expired!

Čas

20:00 - 22:00

Richard Dražan | Spatial Entities | vernisáž Ukradené galerie

Richard Dražan, původem z Českých Budějovic, se narodil v roce 1999. Navštěvoval zde Biskupské gymnázium a následně odešel studovat výtvarné umění do anglického města Derby, kde se věnoval převážně malířské praxi. V současné době studuje magisterský obor Dějiny umění a kulturální studia na Filozofické fakultě JČU.

Ve své tvorbě vychází především z graffiti praxe, kterou na plátně kombinuje s abstraktně expresivním uvažováním a přístupem k malbě. Má tendenci malovat především na velkorozměrné plochy, jelikož jde podle něj o nejlepší způsob, jak diváka vtáhnout do jeho obrazů. Výtvarným základem jeho maleb je hlavně kontrast mezi neurčitou hranicí sprejové stopy na plátně, kterou určuje až nanesení akrylové barvy štětcem. Richardova díla se vyznačují širokým spektrem barev, pomocí nichž vytváří formy složené z linií a ploch, jež stojí v zdánlivě nahodilé kompozici, avšak mají potenciál sugerovat divákovi určité více či méně abstraktní významy a symboly. Právě intepretaci těchto významů nechává autor otevřenou, někdy s indicií ke čtení malby ve formě interpretačního klíče, který obsahuje název obrazu. Výsledkem je pak vizuálně estetická hra forem, jež pracuje s aspekty nahodilosti a neurčitosti.

Podrobnosti na Facebooku Ukradené galerie.

Ukradená galerie | Český Krumlov

Letní cyklus výstav UKG v Hradební ulici. Každou neděli od 20:00.
Ukradená galerie neboli UKG je platformou pro každého, kdo chce vystavovat ve veřejném prostoru, a místem setkání pro všechny, kteří mají zájem se na to podívat. UKG nezná meze, je od lidí lidem, je otevřená všem, nezávislá a zadarmo. Ukradená galerie, neboli UKG, vznikla v roce 2010 v Českém Krumlově, kdy Artur Magrot a Alexandra Svatek začali využívat opuštěnou vitrínku na Plešivci před Skleníkem pro pravidelné vernisáže, každou neděli o půlnoci. Ty se potom přesunuly do Hradební ulice, kde vitrínka visí dodnes.

Vstupné dobrovolné

Příspěvkem podpoříte neziskový provoz a zvelebování Prádelny.

Vstup na vlastní nebezpečí

Upozorňujeme, že vstup do Prádelny je možný pouze na vlastní nebezpečí. Děkujeme za pochopení. 

Podpoř neziskový provoz Prádelny

Prádelna funguje neziskově jen díky nadšení dobrovolníků a dobrovolnic a vaší podpoře.

 

Událost je ukončena.

0 komentářů