Kulturní centrum Prádelna, z. s.
Linecká 41, Plešivec, 381 01 Český Krumlov

 

About the Prádelna in English.

Datum

14 Čvc 2023
Expired!

Čas

20:00 - 22:00

Tokaref + Franzie | koncert

V pátek 14. července ovládne Prádelnu Tokaref a Franzie!

Série koncertů Mejdlo v Prádelně

Koncert probíhá v rámci letní série koncertů Mejdlo v Prádelně, kterou pořádá stejnojmenná iniciativa.

Tokaref

Alternativa/Indie, Pop, Funk

Tokaref je pětičlenná kapela z Českého Krumlova. Hraje alternativní rock, ve kterém se zrcadlí vlivy popu, big beatu, funky a psychedelie, které vytvářejí pozoruhodný a neotřelý zvuk. Zpěv, vokály, basa, kytara, bicí a klávesy se mísí v dynamickou, proměnlivou hudbu s mnoha rovinami. Nástroje jsou místy svébytně sólové, aby se pak zase vlily do proudu skladby a daly vyniknout členitému zvuku. Důvěrnost a hloubka vztahů mezi členy dovolí vzniknout neopakovatelné atmosféře, ve které se nebojí experimentovat.

V roce kapela vydala 2015 své první EP s názvem They are coming, v roce 2020 album Pozdě, a naposledy v dubnu roku 2022 vydala své druhé album Left in Hibernation. Na svém posledním albu začala kapela experimentovat hned několika způsoby; na desce se poprvé objevil zpěv v češtině, a to v podání více členů kapely. Mezi písněmi si hudebníci mění nástroje, což je obzvlášť působivé naživo. Kapela se za dobu své existence hodně proměnila, a i přes hádky, usmiřování a kompromisy, nebo možná právě díky nim, se posunula tam, kde je dnes, kde si může volně hrát a prozkoumávat, kam až mohou sahat hranice její tvorby.

Franzie

Alternativa/Indie, Rock

Franzie je hudební skupina z Kroměříže, která vznikla z dřívějšího tělesa Superego Kid. Prostor pro vznik Franzie dala touha více experimentovat a proplouvat mezi žánry. Franzie staví svou hudbu na technických a často se měnících instrumentálních pasážích, které se protkávají s melodickým ženským vokálem a českými texty. Noisové plochy a výkřiky často přechází v ambientní pasáže. Naléhavost, polyrytmika a dravost také charakterizují hudební vyjádření této pětice.

Vstupné dobrovolné

Příspěvkem podpoříte kapely i neziskový provoz a zvelebování Prádelny.

Vstup na vlastní nebezpečí

Upozorňujeme, že vstup do Prádelny je možný pouze na vlastní nebezpečí. Děkujeme za pochopení. 

Podpoř neziskový provoz Prádelny

Prádelna funguje neziskově jen díky nadšení dobrovolníků a dobrovolnic a vaší podpoře.

 

Událost je ukončena.

0 komentářů