Mejdlo v Prádelně

Do Českého Krumlova zavítá alternativa. Iniciativa Mejdlo pořádá letní sérii koncertů Mejdlo v Prádelně, v industriální budově v srdci historického centra.

„Chceme, aby ‚Mejdlo‘ rozšířilo kulturní nabídku ve městě. Místním nabídne typ akce, která v Krumlově chybí, a zároveň svým line-upem snad naláká i návštěvníky z jiných měst.“

Aidan Zukowski, organizátor a člen iniciativy Mejdlo

Ke kulturnímu dění druhého nejnavštěvovanějšího města Česka přispěje letos série koncertů Mejdlo v Prádelně, která v rámci léta představí kapely Vellocet Roll, Tokaref, post-hudba, P/\ST, sinks, Mutanti hledaj východisko a další. Industriální prostor bývalé čistírny se tak multižánrově rozezní a v průběhu léta bude zastřešovat koncerty kapel alternativního hudebního prostoru aktuální tuzemské tvorby.

Line-up

sobota 27. 5. Vellocet Roll + Blue Chesterfield 

pátek 9. 6. Mr. Pink and the Bad Thoughts + Lonely Shredder and the Heavy Smokers

sobota 15. 7. Tokaref 

pátek 21. 7. HRTL

pátek 28. 7. post-hudba 

pátek 11. 8. Kvietah 

pátek 18. 8. Mount Roraima + kool-aid

sobota 26. 8. Fertilizer +  Colour of the Sky 

sobota 2. 9. Laokoon 

pátek 15. 9. Mutanti hledaj východisko 

pátek 22. 9. sinks

sobota 30. 9. P/\ST

Prostor organizátorům poskytl spolek Prádelna, který od roku 2021 rekonstruuje a spravuje dlouho zanedbanou industriální budovu v centru Krumlova. Vznikl tak multifunkční prostor, platforma pro místní, kteří se chtějí realizovat a pořádat akce všeho druhu.

„Prádelna za dobu svého fungování zprostředkovala spoustu nejen kulturních akcí. Podílí se na tom úžasná komunita lidí a moc nás těší, že můžeme na takovém místě pořádat akce a budovat další generaci kulturní komunity tohoto města.“

Aidan Zukowski, organizátor a člen iniciativy Mejdlo

Prádelna | Český Krumlov

Hradební 83, Český Krumlov

Kulturní centrum Prádelna, z. s.
Linecká 41, Český Krumlov – Plešivec 38101
info@pradelnazije.cz
IČO: 07945973

otevřeno je zatím nepravidelně během akcí

Podporuji Prádelnu