Kulturní centrum Prádelna, z. s.
Linecká 41, Plešivec, 381 01 Český Krumlov

 

About the Prádelna in English.

Datum

27 Kvě 2023
Expired!

Čas

20:00 - 22:00

Vellocet Roll + Blue Chesterfield | koncert

V sobotu 27. května se do krumlovské Prádelny vrátí pražská postpunková kapela Vellocet Roll a vezme s sebou projekt Davida Jirky s názvem Blue Chesterfield, plzeňský experimentální mix psychedelie, dark country a neo-folku.

Série koncertů Mejdlo v Prádelně

Koncert probíhá v rámci letní série koncertů Mejdlo v Prádelně, kterou pořádá stejnojmenná iniciativa.

Vellocet Roll

V pražské postpunkové formaci Vellocet Roll se potkali členové The Maggie’s Marshmallows, Johnny the Horse nebo Old Folks House. Debutovou desku A Man Asleep vydala kapela v roce 2020 u Theremin Records, což jí vtisklo nezaměnitelný špinavý zvuk. Pětičlenná sestava naživo vytváří zvukovou koláž plnou psychedelie, zamlžené kytary se mísí s neurotickými plochami saxofonu, vše je doplněno o notnou dávku existenciální poetiky. Kapela na podzim roku 2022 přichází téměř přesně rok po druhém dlouhohrajícím albu A Land Ridden by Darkness s další nahrávkou. EP Halcyon Days zachycuje kapelu v přímočařejším punkovém modu, kolekci pěti písní uvozuje singl 5:10 AM.

vellocetroll.bandcamp.com

Blue Chesterfield

Blue Chesterfield fungoval jako sólo projekt Davida Jirky založený v roce 2019, kdy po dobu dvou let vyšly dvě alba a EP experimentálnějšího rázu. V roce 2021 se do projektu připojili muzikanti Mikoláš Plass, Marek Koliha, Vítek Nováček a další, kteří svépomocí pod vedením D. Jirky nahráli desku My Burning House, kde se objevují už ucelenější motivy country, psychedelie nebo i postpunku či folku. O rok později vydali desku Mystic Lipstick, volně navazující na předchozí desku. Momentálně vydávají pod labelem Drug Me Records.

Vstupné dobrovolné

Příspěvkem podpoříte kapely i neziskový provoz a zvelebování Prádelny.

Vstup na vlastní nebezpečí

Upozorňujeme, že vstup do Prádelny je možný pouze na vlastní nebezpečí. Děkujeme za pochopení. 

Podpoř neziskový provoz Prádelny

Prádelna funguje neziskově jen díky nadšení dobrovolníků a dobrovolnic a vaší podpoře.

 

Událost je ukončena.

0 komentářů