Kulturní centrum Prádelna, z. s.
Linecká 41, Plešivec, 381 01 Český Krumlov

 

About the Prádelna in English.

Datum

22 Čvn 2023
Expired!

Čas

21:00 - 22:00

Provazochodkyně nad Prahou | film | Highline Festival Český Krumlov 2023

Zahájení festivalu Letní Letná v roce 2019. Mezi nebem a zemí, vysoko nad pražskými mosty kráčí francouzská provazochodkyně. Z jednoho vltavského břehu na druhý se dostane po 350 metrů dlouhém laně. V její chůzi se odráží naprosté soustředění, odvaha, ale také víra i po- hledy těch, kteří stojí na zemi s hlavou zakloněnou, v němém úžasu. Díky dokumentu se na tento okamžik podívají i z perspektivy, kterou Tatianě dává nadhled pětatřicetimetrové výšky. 

Kamery Tatianu sledují při přípravách i balancování nad vzdušnou pro- pastí, před diváky se zároveň odvíjí cesta méně nápadná – ta osobní. Umělkyně po ni kráčí někdy s jistotou, někdy s obavami. Stejně jako po laně. Několik desítek metrů nad zemí se stává středem pozornosti a zdá se osamocena, ale ve skutečnosti ji viditelná i neviditelná lana spojují s těmi, kteří ji„jistí“ jak při práci, tak v životě. I o nich dokument je.

Highline Festival Český Krumlov 2023

Highline Festival Český Krumlov 2023 se opět uskuteční jako kombinace sportovního programu a akcí pro veřejnost. V loňském 2. ročníku se do sportovní části registrovalo 50 lezců, letos lze očekávat účast stovky akreditovaných lezců, z toho polovina je ze zahraničí. Letos pro ně bude nachystáno 12 různě dlouhých a různě obtížných výškových lajn v délce od 25 do 235 metrů, na náměstí Svornosti bude opět k vidění triková aréna i dvě paralelní lajny pro závody na rychlost (speedline), Prádelna bude hostit workshopy a besedy, klášterní zahrada letní kino. 

Vstupné dobrovolné

Příspěvkem podpoříte neziskový provoz a zvelebování Prádelny.

Vstup na vlastní nebezpečí

Upozorňujeme, že vstup do Prádelny je možný pouze na vlastní nebezpečí. Děkujeme za pochopení. 

Podpoř neziskový provoz Prádelny

Prádelna funguje neziskově jen díky nadšení dobrovolníků a dobrovolnic a vaší podpoře.

 

Událost je ukončena.

0 komentářů