Kulturní centrum Prádelna, z. s.
Linecká 41, Plešivec, 381 01 Český Krumlov

 

About the Prádelna in English.

Datum

08 Čvc 2021
Expired!

Čas

18:00 - 19:00

Vernisáž výstavy Strom roku

Výstava 12 stromů v Českém Krumlově…

Přijďte navštívit do Prádelny v Českém Krumlově  výstavu 12 stromů, 12 finalistů z celé České republiky, které soutěží v celorepublikové anketě Strom roku, kterou již dvacátým rokem pořádá Nadace Partnerství. Smyslem ankety je upozornit na zapomenuté, ohrožené a zajímavé stromy s jejich příběhy a podpořit aktivní lidi v péči o ně.
 
A protože v našem okrese máme hned dva stromy finalisty, putovní výstava stromů doputovala na 3 týdny za nimi.

Lípa Kapucínka:

 
 
Do finále porota vybrala ze 77 nominací také dva stromy z českokrumlovska Lípu Kapucínku, která již 400 let dělá radost komunitě lidí ve Zlaté Koruně a okolí a zapomenutou mohykánku, nejstarší lípu Jižních Čech asi 800-900 let starou, ale houževnatou a jednu z nejstarších v České republice, lípu Bělinku z Bělěně. Ta bohužel takové štěstí neměla a po  poválečném odsunu obyvatelstva o svou komunitu přišla. Už jenom samotná  výprava do  Bělěňě pod Malšínem slibuje velké dobrodružství, protože v serpentýnách na Malšín musíte odbočit na tu správnou lesní cestu. Ale kdo hledá ten najde.
 

Běleňská lípa:

 
Na výstavě Strom roku se seznámíte se všemi letošními finalisty a jejich příběhy a vítěz ankety bude reprezentovat Českou republiku v celoevropské soutěži The Tree of the year Europe. Vítězný strom také získá finanční prostředky na arboristické ošetření a úpravu.
 
Pokud se také chcete stát patrony a součástí komunity našich českokrumlovských starobylých líp, můžete jim poslat svůj hlas.
 
Pro lípu Kapucínku na tel.číslo:87777
Sms ve formátu: DMS STROM1 30.
  
Pro lípu Bělěňskou Bělinku na tel. číslo 87777
Sms ve formátu: DMS STROM3 30 
 
Hlasovat lze i online na www.stromroku.cz.
 
 

Událost je ukončena.

0 komentářů