Kulturní centrum Prádelna, z. s.
Linecká 41, Plešivec, 381 01 Český Krumlov

 

About the Prádelna in English.

Datum

02 Čvc 2023
Expired!

Čas

20:00 - 21:00

Zbyněk Pražák + Ludvík Fabián | obrazy, objekty | vernisáž Ukradené galerie

V neděli 2. července od 20.00 se koná vernisáž výstavy obrazů a objektů malíře Zbyňka Pražáka a architekta Ludvíka Fabiána v rámci Ukradené galerie u vitrínky v Hradební ulici v Českém Krumlově. Výstava bude k vidění v budově Prádelny od 3. do 8. července, vždy od 13 do 18 hodin.

Ukradená galerie | Český Krumlov

Letní cyklus výstav UKG v Hradební ulici. Každou neděli od 20:00.
Ukradená galerie neboli UKG je platformou pro každého, kdo chce vystavovat ve veřejném prostoru, a místem setkání pro všechny, kteří mají zájem se na to podívat. UKG nezná meze, je od lidí lidem, je otevřená všem, nezávislá a zadarmo. Ukradená galerie, neboli UKG, vznikla v roce 2010 v Českém Krumlově, kdy Artur Magrot a Alexandra Svatek začali využívat opuštěnou vitrínku na Plešivci před Skleníkem pro pravidelné vernisáže, každou neděli o půlnoci. Ty se potom přesunuly do Hradební ulice, kde vitrínka visí dodnes.

Zbyněk Pražák

Původem Severočech, část života prožil ve středních Čechách na Mělníku a v Praze, kde se začal plně věnovat malbě. Od r. 1982 absolvuje samostatné a kolektivní výstavy v Čechách i v zahraničí a kromě obrazů se zabývá i objekty ze smaltu. Nyní tvoří v Českých Budějovicích kde se svou manželkou žije již čtyřicet let.

Do Prádelny umístí pět obrazů a to čtyři z cyklu Uprostřed kruhu a mimo kruh a pátý, Entropie aneb uvědom si svoje stíny. Všechny obrazy, které tvoří, se zabývají životem člověka v chaosu, zmatku a dobrovolném ponížení a zotročení, atd. Jeden z posledních obrazů o naději, Vhled do budoucnosti 2022, byl použit na FB banner.

Ludvík Fabián

Do Prádelny umístí dva objekty z krakelovaného dřeva (přírodní intarzie dřevokaznou houbou), dokončované ke kvalitě skla epoxidovými technologiemi.

Vstupné dobrovolné

Příspěvkem podpoříte neziskový provoz a zvelebování Prádelny.

Vstup na vlastní nebezpečí

Upozorňujeme, že vstup do Prádelny je možný pouze na vlastní nebezpečí. Děkujeme za pochopení. 

Podpoř neziskový provoz Prádelny

Prádelna funguje neziskově jen díky nadšení dobrovolníků a dobrovolnic a vaší podpoře.

 

Událost je ukončena.

0 komentářů