Kulturní centrum Prádelna, z. s.
Linecká 41, Plešivec, 381 01 Český Krumlov

 

About the Prádelna in English.

Datum

11 Čvc 2021
Expired!

Čas

20:00 - 21:00

UKG | Jarroko | Stále šlapat na rezavý hřebík

Vernisáž Ukradené galerie

Letní cyklus jedenácti výstav UKG v Hradební ulici, oživující tradici UKG.
Každou neděli od 20:00.

Ukradená galerie neboli UKG je platformou pro každého, kdo chce vystavovat ve veřejném prostoru, a místem setkání pro všechny, kteří mají zájem se na to podívat. UKG nezná meze, je od lidí lidem, je otevřená všem, nezávislá a zadarmo.

„Pokud chceme znát budoucnost, musíme nejdříve znát minulost.“

Tuto větu prohlásil můj učitel dějepisu a dodnes ve mně rezonuje. Je totiž pravdou, že historie se neustále opakuje a lidstvo opakuje ty samé chyby. Historie je tedy varováním.

A jako varování funguje diptych objektů Rusty War, dva zrezivělé plechové talíře, do kterých jsou „zarezlé“ dvě válečné ilustrace z druhé světové války. Ačkoliv vzpomínky na válku s každou další generací mizí, varování je stále živé. Válka je jen rezavým kusem plechu a který se lze pořezat, ublížit si.
Objekty jsem chtěl dát do konfrontace se současným válečným konfliktem. Zvolil jsem si konflikt na Ukrajině, který se mě jako polovičního Ukrajince bytostně dotýká. Vznikla tak instalace Příběh jeho košil, kdy je skrze tři kusy oblečení vyprávěn příběh nekonkretizovaného ukrajinského vojáka. Přes triko k prostřelenému tílku k pohřební košili s vyšitou ukrajinskou hymnou.

Pokud chceme znát budoucnost, musíme nejdříve znát minulost. A pokud nechceme opakovat minulost, musíme přestat šlapat na rezavý hřebík.

Událost je ukončena.

0 komentářů