Kulturní centrum Prádelna, z. s.
Linecká 41, Plešivec, 381 01 Český Krumlov

 

About the Prádelna in English.

Datum

18 Čvc 2021
Expired!

Čas

20:00 - 21:45

Vernisáž Ukradené galerie

Letní cyklus jedenácti výstav UKG v Hradební ulici, oživující tradici UKG.
Každou neděli od 20:00.
 

Ukradená galerie neboli UKG je platformou pro každého, kdo chce vystavovat ve veřejném prostoru, a místem setkání pro všechny, kteří mají zájem se na to podívat. UKG nezná meze, je od lidí lidem, je otevřená všem, nezávislá a zadarmo.

Ukradená galerie, neboli UKG, vznikla v roce 2010 v Českém Krumlově, kdy Artur Magrot a Alexandra Svatek začali využívat opuštěnou vitrínku na Plešivci před Skleníkem pro pravidelné vernisáže, každou neděli o půlnoci. Ty se potom přesunuly do Hradební ulice, kde vitrínka visí dodnes.
 
 
V roce 2011 UKG získala do pronájmu budovu bývalé prádelny v Hradební ulici, kde mohly tím pádem probíhat i rozsáhlejší výstavy. Kromě dalších poboček UKG, které se zrodily v Písku, Děčíně nebo v Praze, vznikaly nové pobočky i v zahraničí, např. v Linci, Lisabonu, Glastonbury… V roce 2016 se kurátorem českokrumlovské UKG stal Radek Wohlmuth, který pokračoval v tradici nedělních vernisáží. Když se v roce 2017 odstěhoval do Prahy, UKG osiřela. V roce 2018 vznikl okolo industriální budovy v Hradební ulici, kterou tradičně využívala UKG pro své výstavy, nyní se UKG vrací do vitrínky v Hradební.
 

 

Událost je ukončena.

0 komentářů